background
English

Náhodná šablona

Další šablona..

RSS CMSimple_XH wiki


RSS CMSimple forum


Nacházíte se: Domů > Rady a návody – Začínáme - stažení, příprava souborů a upload na server

Rady a návody

NOVINKA! Nyní si můžete vyzkoušet online DEMOVERZI CMSimple_XH

Návody pro začátečníky - používání redakčního systému CMSimple_XH.

Začínáme - stažení, příprava souborů a upload na server

24.07.2012

1. LEKCE: Malý návod jak stáhnout a připravit CMSimple_XH soubory pro upload na server.

1.) Z webu Sourceforge.net stáhněte aktuální veri CMSimple_XH, stáhnout ze sourceforge.net

2.) Pokud chcete mít CMSimple_XH v češtině, stáhněte si základní češtinu zde, pokud ne, přeskočte tento krok a pokračujte dalším

3.) Složku s CMSimple_XH rozbalte - mělo by to vypadat takto:

4:4Struktura adresáře

4.) Rozbalte základní češtinu, která ma tuto strukturu adresáře:

čestina - struktura adresáře

5.) Obě složky s češtinou nahrajte do adresáře CMSimple_XH. Zkušenější mohou češtinu rozbalit rovnou :) Nyní máte celý systém připraven pro upload na server.

Christoph Michael Becker vytvořil PORTABLE VERZI CMSIMPLE_XH. Portable_XH je přenosná CMSimple_XH distribuce pro Windows, která je určena ke spuštění na lokálním počítači, aniž byste museli mít webový server s PHP nainstalován. Nevyžaduje žádnou instalaci, běží pod účtem localhost a dokonce i z USB disku. Neumožňuje přístup z jiných počítačů, především z internetu, takže je naprosto v pořádku, pokud jsou příchozí požadavky zablokovány firewallem. STAHUJTE ZDE

6.) Pro upload souborů na váš hosting musíte použít nějaký program s funkcí FTP klienta kterým odešlete všechny uvedené soubory na server. FTP klientů je spousta - najdete je například na Stahuj, více o této problematice najdete třeba zde. Ponahrání všech složek a souborů je nutné jim nastavit přístupová práva (viz např. tento článek).

7.) Aby mohl CMSimple_XH upravovat nebo vytvářet soubory, je třeba některým souborům a složkám nastavit oprávnění ke čtení a zápisu.Nejjednodušší způsob jak přiřadit tato oprávnění je přes FTP program.

V závislosti na konfiguraci internetového serveru však tato nastavení mohou být odlišná. Některé servery potřebují oprávnění 777 a 666 pro zapisovatelné složky respektive soubory, jiní 755 a 644. Můžete prvně vyzkoušet 777 pro složky a 666 pro soubory, to by mělo vždy fungovat. Poté můžete vyzkoušet, zda oprávnění 755 a 644 jsou dostatečná pro váš server.

Adresáře

Právo zapisovat musí mít nastavny tyto adresáře (0777):

  • /content/
  • /downloads/
  • /images/

Soubory

Právo zapisovat musí mít nastaveny tyto soubory (0666):

  • /cmsimple/config.php
  • /cmsimple/log.txt
  • /cmsimple/languages/všechny soubory
  • /content/content.htm
  • /content/pagedata.php

V případě použití pluginů platí, že právo zápisu (0666) by mělo být nastaveno v každém pluginu pro soubory (pokud existují):

  • /css/stylesheet.css
  • /languages/všechny soubory

případně i pro adresáře (0777) a soubory (0666), do kterých pluginy zapisují údaje.

8.) Nyní máme redakční systém na serveru připraven k prvnímu spuštění. Navštivte buď váš web na internetu, nebo v případě USBWebserveru zadejte v prohlížeči adresu http://localhost:8080/. Zobrazí se váš web, který nyní musíte nakonfigurovat.


CMSimple_XHCMSimple WikiCMSimple_XH - WikiCMSimple_XH - forumChristoph BeckerDotComWebdesignSimple SolutionsTG_PopupFrank Ziesingholgerirmler.decmsimple.sk

Útulek Hněvice

nahoru

RSS CMSimple_XH wiki